Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: لوگو

برگشت به صفحه اصلی

 

 

آقامحمدی:

اردن چاره‌ای جز پذیرش اصلاحات ندارد

Bottom of Form

Bottom of Form

 

Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: H:\web site\image\news\13910718\3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست ‌خارجی مجلس با بیان اینکه اردن چاره‌ای جز پذیرش خواسته مردم برای ایجاد اصلاحات در این کشور ندارد، گفت: مردم اردن فریب اصلاحات موقتی را نمی‌خورند و تا تحقق اهداف خود به مبارزه و مقاومت ادامه می‌دهند.

 

 

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره اعلام  خبر مخالفان پادشاهی اردن برای راه‌اندازی راهپیمایی با هدف اصلاح قانون اساسی اردن، گفت: اعتراض‌ها و راهپیمایی مردم اردن تداوم خیزش و بیداری اسلامی در منطقه است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اردن چاره‌ای جز پذیرش خواسته مردم برای ایجاد اصلاحات در این کشور ندارد، افزود: زلزله‌ مردمی که درجهت تغییر حکومت‌های سلطنتی ، موروثی و مادام العمری مانند مبارک و قذافی در منطقه رخ داد، اکنون در اردن به راه افتاده است.

وی با بیان اینکه به دلیل رسیدن موج بیداری اسلامی به ساحل اردن، پادشاهی این کشور باید به ایجاد اصلاحات تن بدهد، تصریح کرد: موج بیداری اسلامی به هدفی جز توجه حاکمان مستبد به نظرات مردم مبنی بر پیاده کردن احکام اسلامی  و یا قبول اصلاحات  با پذیرفتن هزینه‌های سنگین شکست، راضی نمی شود.

آقامحمدی درباره اقدام حکومت اردن برای درنظر گرفتن تدابیر امنیتی در مقابل راهپیمایی مردم، تاکید کرد: ممکن است تدابیراردنی‌ها برای مقابله با اعتراض مردمی در کوتاه‌مدت امکان پذیر باشد اما مقابله و مخالفت با این اعتراض‌ها باعث می‌شود تا انفجار نارضایتی‌ها در آینده سنگین‌تر و گسترد‌تر باشد و از همین رو مقاومت در برابر خواست مردم این کشور راه به جایی نمی‌برد.

این نماینده مجلس نهم، یادآور شد: حکومت اردن چاره‌ای جز پذیرش مطالبات مردم و معترضان این کشور ندارد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست ‌خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ملت اردن مردمی مذهبی بوده و به دنبال پیاده کردن اهداف خود هستند، توضیح داد: ممکن است فردا پادشاه اردن خود را پیاده کننده احکام اسلام معرفی کند و وعده ایجاد اصلاحات در این کشور را بدهد اما مردم اردن فریب اصلاحات موقتی را نمی‌خورند و تا تحقق اهداف خود به مبارزه و مقاومت ادامه می‌دهند.

روزنامه الحیات گزارش داده است: اردنی‌ها امروز(جمعه ۱۰ آذرماه‌)‌ به درخواست مخالفان در امان، پایتخت این کشور تظاهرات برگزار می‌کنند که هدف از برگزاری این تظاهرات پایان دادن به عصر پادشاهی در اردن، ضدیت با تصمیمات دولت در بالا بردن قیمت‌ها شعار خواهند داد و از خواسته‌های آنها اصلاحات قانون اساسی و کاسته شدن اختیارات دربار است.

الحیات نوشته است: پس از این دعوت مخالفان برای برگزاری تظاهرات، مقامات اردنی به مقابله با آن برخاسته و از اجرای طرح امنیتی که بر اساس آن خیابان‌های اصلی پایتخت اردن بسته خواهد شد، خبر دادند./

 

برگشت به صفحه اصلی